KONKURS WIEDZY O SPORCIE – NAKŁO 2017
18.06.2017 Marek Frąckowiak 642
19.06.2017

KONKURS WIEDZY O SPORCIE – NAKŁO 2017

6 czerwca 2017r. w murach Gimnazjum nr3 w Nakle nad Notecią odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Test 30 pytań dotyczył wiadomości o sporcie codziennym i historii Igrzysk Olimpijskich od I nowożytnych do współczesności.

Po etapie konkursów klasowych, które miały miejsce w naszej potulickiej szkole tydzień przed etapem gminnym – wyłoniła się 6 najlepszych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Reprezentacja naszej podstawówki zdobyła I miejsce drużynowo, a wystąpiła w składzie:

1. Maksymilian Paliński z klasy IV
  2. Bartosz Kraiński z klasy VI
  3. Błażej Dankowski z klasy V, który dodatkowo został najlepszym uczniem w klasyfikacji indywidualnej.

Chłopcy nie zostawili złudzeń, kto w tym roku jest najlepszy zdobywając łącznie 91pkt i o blisko 30 wyprzedzając drugą drużynę z SP nr2.

Reprezentacja naszego potulickiego Gimnazjum zdobyła również I miejsce drużynowo, a skład to:

1. Remigiusz Różewski z klasy I
  2. Kamil Hutek z klasy III – który dodatkowo zajął 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej
  3. Krystian Skrzypiński z klasy III – który zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Nasi gimnazjaliści wyprzedzili drugą drużynę w Konkursie – Gim nr3 – o zaledwie 1 punkt.

Wielkie gratulacje należą się naszym uczniom, którzy nie tylko wykazali się dużą wiedzą ale również włożyli w to zwycięstwo dużo własnej pracy w domu. Dziękujemy!!!

Relacja z zawodów z pełnymi wynikami na stronie:

tekst W. Polaszewski