ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W POTULICACH
25.06.2017 Marek Frąckowiak 522

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W  ZESPOLE SZKÓŁ W POTULICACH

23 czerwca 2016r. w Zespole Szkół im. „Dzieci Potulic” w Potulicach odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego 2016/2017.

Wśród zaproszonych gości byli: p. Jarosław Nurkiewicz -Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, p. Mariusz Gaik- Komendat Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, p. Franciszek Sobiechowski - zastępca Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, ks. Maciej Szmytowski -Proboszcz Parafii w Potulicach, p. Roman Frąckowiak- komendant Straży Miejskiej  w Nakle, p. Krzysztof Ksobiak –Prezes OSP w Potulicach, p. Bernard Joras -Przewodniczący Stowarzyszenia Potulice-Historia, Teraźniejszość, Przyszłość, p. Zbigniew Bryś – Przewodniczący Kola Emerytów i Rencistów Służby Więziennej- Koło w Potulicach, p. Paweł Biernacki-Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle, p. Sonia Pasieka –Kierownik d/s zgodności w „Tesco” w Nakle, p. Jacek Pasieka-Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Potulicach,  przedstawiciele Rady Rodziców ZS. Do sali balowej hrabiny Anieli Potulickiej  przybyli również : Dyrektor ZS w Potulicach –p. Jacek Kiersznicki, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji, Rada Rodziców przy ZS i liczni rodzice, a przede wszystkim- najważniejsi w tym dniu- uczniowie.

To miłe wydarzenie  w tym roku miało nieco inny przebieg niż dotychczas, bowiem uroczystość podzielona była na dwie oddzielne części- w pierwszej uczestniczyli uczniowie klas1-3 szkoły podstawowej, ich rodzice, dyrektor i grono pedagogiczne, w drugiej- uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej gimnazjaliści, ich rodzice, zaproszeni goście , dyrektor oraz również wszyscy nauczyciele.

Zgromadzonych gości, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, powitał dyrektor Zespołu Szkół –pan Jacek Kiersznicki, po czym nastąpiło odśpiewanie hymnu.     Pan dyrektor Kiersznicki również w kilku słowach podziękował uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za trud całorocznej pracy, odniósł się do wysokich wyników osiągniętych przez najstarszą grupę- gimnazjalistów, w kwietniowym egzaminie zewnętrznym  Po tym nastąpiły najbardziej oczekiwane chwile- wręczenie świadectw z wyróżnieniem, listów pochwalnych dla rodziców, nagród książkowych oraz świadectw absolwentom, a także  stypendiów za wyniki w nauce. Po tej części uroczystości uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin, otrzymali karty rowerowe, dyrektor  wręczył podziękowania za współpracę zaproszonym gościom, a wychowawcy klas podziękowali rodzicom za współpracę i pomoc.

Następnie gimnazjaliści z klasy trzeciej złożyli ślubowanie  na sztandar szkoły, po czym miłymi słowami i piosenkami podziękowali nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji,  koleżankom i kolegom za  wspólnie spędzony czas w murach Zespołu Szkół w Potulicach, a rodzicom za pomoc w dobrnięciu do końca tego etapu kształcenia.

W pierwszej części uroczystości w programie artystycznym prezentowali się natomiast uczniowie kl. I-III sp.

Po podziękowaniach, życzeniach i łzach  absolwentów przyszedł czas na upragnione wakacje.

Powiązane artykuły:

Kurier nakielski