Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego na terenowych zajęciach ekologicznych w Białych Błotach
10.11.2017 Marek Frąckowiak 777

Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego na terenowych zajęciach ekologicznych w Białych Błotach

 

Październikowa piękną aurę wykorzystali uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w terenowych zajęciach ekologicznych. Młodzież z klas  VII i II gimnazjum wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Marszałek, nauczycielką biologii i p. Magdaleną Balcer, pedagogiem szkolnym poznała walory przyrodnicze leśnej ścieżki dydaktycznej w Nadleśnictwie Bydgoszcz w Białych Błotach.

Trasa mierząca 5 km rozpoczyna się i kończy przy leśniczówce.  Walory białobłockich lasów pozytywnie zaskoczyły uczestników edukacyjnej wyprawy.

Atrakcyjność trasy polega na jej  urozmaiceniu. Po drodze odwiedziliśmy szkółkę leśną, pokonaliśmy  niewielkie wzniesienia, mostek nad śródleśnym strumykiem i  odpoczęliśmy w promieniach jesiennego słońca  na skraju rozległej polany. Wszystkie te atrakcje zostały obszernie opisane na trzynastu  kolorowych tablicach umieszczonych po drodze.

Uczniowie mieli niebywałą okazję poznać zależności panujące w ekosystemie leśnym, rozpoznać rodzime gatunki drzew i dowiedzieć się na czym polega inwazyjność gatunków obecnych w polskich lasach. Panie edukatorki w przystępny sposób opowiedziały o gospodarowaniu i przeznaczeniu drewna pozyskane w lesie, uświadomiły młodzieży zagrożenia płynące  z nieracjonalnych zachowań.

Głównym celem wyprawy było obcowanie z pięknem polskiej przyrody, ukazanie bogactwa fauny i flory ze szczególnym uwzględnieniem struktury piętrowej lasu.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na szereg ciekawych, a zarazem trudnych pytań.

Dziękujemy serdecznie  leśniczemu panu  Michałowi  Włodarczakowi,  Pani  Magdzie  Skowronek oraz Pani Oli Jułga za otwartość i miłe zajęcia.

 

                                  Uczestnicy leśnej wyprawy

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane