Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Wielobojach Lekkoatletycznych za nami
28.05.2019 Marek Frąckowiak 614
28.05.2019

10 maja 2019 roku na nakielskim Orliku przy ZS-P nr 3 odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych w ramach Igrzysk Dzieci.

Naszą potulicką szkołę reprezentowała piątka dziewczyn z klasy V: Weronika Kunicka, Kinga Kaźmierczak, Gabrysia Ciszewska, Lena Osińska oraz Angelika Kwiatkowska. Dziewczyny rywalizowały głównie ze starszymi koleżankami w konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub wzwyż i bieg na dystansie 600m. Wszystkie musiały startować w każdej z nich a wyniki przeliczane na punkty i sumowane decydowały o zajętych drużynowych miejscach.

Nasze młode zawodniczki ostatecznie zajęły V miejsce za koleżankami ze Ślesina, nakielskiej „czwórki”, Paterka i nakielskiej „trójki”. Duże Brawa!!!

Na tym samym obiekcie, 22 maja, rozegrany został Trójbój Lekkoatletyczny,
w którym obowiązującymi konkurencjami dla wszystkich startujących były: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal lub skok wzwyż. Tym razem zostali zaproszeni uczniowie z rocznika 2008 i młodsi.

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wystąpiła w składzie: Marcus Kałużny, Alex Opara, Dawid Szcześniak, Kacper Kaleta, Fabian Śledź – wszyscy z klasy IVb; oraz Jakub Trzciński z klasy IVa. Chłopcy drużynowo zajęli VII miejsce. Duże Brawa!!!

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Kinga Kaźmierczak, Oliwia Kraińska, Maja Żebracka – wszystkie z klasy V; oraz Amelia Fryzowska, Natalia Skowrońska i Nina Wolko z klasy IVa. Dziewczęta zajęły w zawodach IV miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej rewelacyjne 3 miejsce wywalczyła Kinga Kaźmierczak. Wielkie Brawa!!!

Więcej na stronie:

tekst W. Polaszewski