Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce – 2019
28.05.2019 Marek Frąckowiak 585

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce – 2019

Na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią w dniu 8 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, a 16 maja kolejny etap – Indywidualnych  Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 – 2005).

Potulicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. „Dzieci Potulic” na pierwszych zawodach reprezentowali: Zofia Wintrowicz z klasy IIIg – złoty medal na dystansie 300m, Michał Kunicki z klasy VIII – srebrny medal w biegu na 1500m, Mieszko Ksobiak z klasy VII – 4 miejsce w biegu na 100m oraz Błażej Dankowski z klasy VII w biegu na 300m4 miejsce.

Na Mistrzostwa Powiatu pojechała trójka naszych reprezentantów: Zofia Wintrowicz – ponownie zdobyła złoty medal na dystansie 300m, Michał Kunicki – tym razem zdobył złoty medal na dystansie 1500m oraz Mieszko Ksobiak – zajął 9 miejsce w stawce najlepszych sprinterów naszego powiatu na 100m.

Wielkie Brawa dla naszych uczniów!!!

31 maja na Stadionie w Świeciu rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Prawo startu na tych zawodach otrzymali Zosia Wintrowicz i Michał Kunicki. Trzymajcie kciuki!!!

tekst W. Polaszewski