Potulicki „Młyn Wiedzy”
03.06.2019 Marek Frąckowiak 540
grafika

      Potulicki „Młyn Wiedzy”

 

 

 30 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. ,,Dzieci Potulic’’ w Potulicach odbył się Dzień Biologii. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie przeprowadzone w naszej szkole. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań uczniów i rozwijanie ich umiejętności przyrodniczych, edukacyjnych i poznawczych. Młodzi przyrodnicy rozszerzali swoją wiedzę z zakresu biologii i chemii.

Projekt został przygotowany i zorganizowany przez wszystkich uczniów III klasy gimnazjum. Nad całością czuwała p. Małgorzata Marszałek – nauczycielka biologii. Na zajęcia przybyły klasy : I, II, III, IVa, V, VI, VII, VIII oraz grupy  przedszkolne. 

Tego dnia uczniowie klasy III gimnazjum poruszyli wiele ważnych kwestii : m.in. zaprezentowali prawidłową resuscytację i pozycję boczną. Każdy miał możliwość poznać piękno otaczającego nas świata i odkryć więcej tajemnic przyrody.

Młodzież mogła dowiedzieć się: jak działają magnesy, jak stworzyć wulkan i jak ważną funkcję w naszym ciele pełni mózg. Nie zabrakło również ciekawych doświadczeń.

Bardzo duże wrażenie wywarły przeprowadzone doświadczenia : ,,Magiczny palec” , ,,Znikająca woda” oraz ,, Pasta do mycia zębów dla słonia’’.

W każdej klasie odbyły się konkursy. Aktywnych i zaangażowanych uczestników nagrodziliśmy upominkami. Młodzież mogła poczuć atmosferę pracy w  prawdziwym laboratorium i zobaczyć na własne oczy ciekawe eksperymenty.

      Sukcesem było ogromne zainteresowanie dzieci. Była to bardzo dobra okazja do zaprezentowania i przekazania wiedzy młodszym kolegom i koleżankom.

Uważam, że tak ciekawy ,,dzień biologii’’ warto w przyszłości powtórzyć.

                                                                              

                                                                                    Wiktoria Piotrowska

                                                                                       III gimnazjum

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane