Chłopcy z Potulic w Finale Wojewódzkiej Ligi Orlika 2019
19.06.2019 Marek Frąckowiak 416
grafika

Chłopcy z Potulic w Finale Wojewódzkiej Ligi Orlika 2019 

 

13 czerwca w Śliwicach i Lińsku (powiat tucholski) zakończyły się jedenaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika.  W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy a trzecie ex aequo SP Potulice i SP Łochowo

 

W turnieju chłopców wystąpiły drużyny:

  • SP 63 Bydgoszcz,
  • SP 6 Inowrocław,
  • SP Śliwice (powiat tucholski),
  • SP 2 Brodnica,
  • SP Łochowo (powiat bydgoski),
  • SP Potulice (powiat nakielski),
  • SP 1 Aleksandrów Kujawski,
  • SP Pruszcz (powiat świecki).

Z powodu ulewnego deszczu nie odbył się turniej finałowy chłopców, w którym miały zmierzyć się zespoły Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy. W tej sytuacji organizatorzy postanowili przyznać równorzędne dwa trzecie i dwa pierwsze miejsca. Ex aequo pierwszą nagrodę otrzymały drużyny SP 6 Inowrocław i SP 63 Bydgoszcz, a 3 miejsce ex aequo przypadło SP Łochowo i SP Potulice. SP Potulice w meczu o 3 miejsce prowadziło 3 minuty przed końcem 1:0, niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na jego dokończenie. 

Skład drużyny SP Potulice: Markus Kałużny, Aleks Opara, Kacper Kaleta, Dawid Szcześniak, Bartosz Lipnicki, Szymon Wnuk.

Najlepszym bramkarzem został Markus Kałużny (SP Potulice). Tytuł króla strzelców przypadł Marcelowi Stawikowskiemu (SP Łochowo). Najlepszym zawodnikiem został Fabian Syrzycki (SP 6 Inowrocław).

Nagrody wręczyli zwycięzcom radny sejmiku województwa Jacek Chmarzyński i wójt gminy Śliwice Daniel Korzuch. XI Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika wsparł samorząd województwa i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Impreza odbyła się pod patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”.

Wielkie Brawa dla chłopaków jak również dla wspierających ich pasję rodziców i trenerów.

Tekst W. Polaszewski

 

 

RP

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane