WYSTAWA EKOLOGICZNO – EDUKACYJNA
02.10.2017 Marek Frąckowiak 867
grafika
Powiązane galerie:

WYSTAWA EKOLOGICZNO – EDUKACYJNA

„ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE”

 

   Przedszkolaki z Zespołu Szkół Szkolno – Przedszkolnego w Potulicach uczestniczyły dnia 28.09.2017 w wystawie małych zwierząt egzotycznych, zorganizowanej przed firmę „Modliszka” Leszka Rajmana.

   Ekspozycję wystawiono w jednej  z szkolnych. sal Dzieci miały okazję poznać niespotykane okazy zwierząt i owadów egzotycznych. Odbyła się prelekcja dotycząca ochrony przyrody i poszanowania środowiska, ukazująca zależności między organizmami żywymi a człowiekiem.

   Przedszkolaki miały możliwość przyjrzeć się z bliska wszystkim zwierzętom, dotknąć, pogłaskać je, a także, zadając pytania, zaspokajać dziecięcą ciekawość. Spośród  zwierząt

i owadów dzieciom najbardziej spodobały się kameleony, modliszki, patyczaki, straszyki oraz wije. Nie zabrakło również groźniejszych okazów, takich jak skorpiony czy ptaszniki.    Wystawa uświadomiła dzieciom konieczność dbania o środowisko przyrodnicze.

   Przedszkolaki pod wielkim wrażeniem wróciły do swoich sal i jeszcze przez długi czas opowiadały i dyskutowały o niecodziennym wydarzeniu.

 

 Tekst Anna Lindner

RP

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane