Uczniowie naszej szkoły w Baju Pomorskim w Toruniu.
13.12.2017 Marek Frąckowiak 572
grafika

Uczniowie naszej szkoły w Baju Pomorskim w Toruniu

 

 

        

Grudniowy czas, czas oczekiwania przywołuje niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach udała się na przedstawienie teatralne do toruńskiego teatru, by poczuć świąteczną, zimowa aurę i przekonać się, że skąpstwo nie popłaca.

Zimowa aura Torunia – dekoracje i pachnące pierniki,  wprowadziły nas w świąteczny klimat.

„Opowieść wigilijna” rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu. Bohaterowie z radością oczekują Świąt Bożego Narodzenia, wspólnej wigilijnej wieczerzy i kolędowania. Wśród nich jest Ebenezer Scrooge, człowiek skąpy i nieczuły na potrzeby drugiego człowieka. Nie wie jednak, że ten magiczny czas to przenikanie się snu i jawy, rzeczywistości i fantastyki. Odwiedziny trzech duchów staną się dla niego zarówno zmorą jak i wybawieniem. Widownia staje się świadkiem wewnętrznej przemiany

Zaprezentowany na deskach toruńskiego teatru  Baj Pomorski spektakl łączy w sobie plan aktorski i lalkowy. Dzięki temu zabiegowi artystycznemu stworzono dodatkową płaszczyznę dla istotnych zdarzeń, retrospekcji i refleksji bohaterów.

Uczniowie klas IV SP – III gimnazjum po spektaklu dzielili się swoim zachwytem i zauroczeniem.

Piękne, niezapomniane i magiczne wrażenia na długo pozostaną w pamięci widzów. Opiekunkami uczniów były wychowawczynie: Renata Przygoda, Małgorzata Marszałek, Jolanta Gaca, Elżbieta Witt-Borowczyk, Monika Schulz- Kraińska i Kamila Urbańska.

 

 

 

                                                      Małgorzata Marszałek

 ,

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane